Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'UTC' for 'UTC/0.0/no DST' instead in /home/javidac/public_html/counter_site.php on line 16
اخبار ویژه

ارتباط مستقیم با رییس دانشگاه
کلیه اطلاعیه های مورد نیاز دوم سال تحصیلی ۹۴-۱۳۹۳
شنبه، ۲۶ شهریور ۱۳۹۰
سوالات متداول ویژه مشمولین نظام وظیفه
 
 
 
اندازه متن: +  -
تعداد بازديد: 1844

 آیا مشمولان غایب مجاز به تحصیل می باشند؟

خیر

 مدت زمان معرفی فارغ التحصیلان دوره کاردانی و به بالا؟
شش ماه
 
مدت زمان معرفی دانشجویان انصرافی و اخراجی؟
چهار ماه
  
نحوه انتقال دانشجویان از دانشگاهی به دانشگاه دیگر ؟
۱- با رعآیت ماده۱۶ آئین نامه اجرائی و توافق دو دانشگاه مبدا و مقصد
۲- بدون شرکت در آزمون
۳- رعآیت سقف سنوات تحصیلی
۴- درخواست اعلام انتقال به سازمان وظیفه عمومی
 
چگونگی تحصیل طلاب با داشتن معافیت تحصیلی حوزوی در دانشگاه ها؟
با موافقت حوزه مجاز به شرکت در آزمون و تحصیل می باشند.
 
چگونگی تحصیل متعهدین به خدمت در آموزش و پرورش در دانشگاه ها؟
با موافقت سازمان مربوطه
 
آیا متعهدین به خدمت پس از استعفا از سازمان مربوطه مجاز به تحصیل در دانشگاه ها می باشند؟
خیر
 
آیا مشمولان در حین تحصیل مجاز به تقاضای رسیدگی پزشکی می باشند؟
مجاز نیستند
 
آیا در حین تحصیل مجاز به درخواست کفالت می باشند؟
بلامانع است
 
آیا دانشجویان اخراجی مجاز به شرکت در آزمون و تحصیل می باشند؟
مجاز نیستند
 
آیا دانشجویان انصرافی بدون غیبت اعزام شوند مجاز به ادامه تحصیل می باشند؟
مجاز نیستند
 
آیا دانشجویان اخراجی پس از گذشت ۶ ماه مجاز به اعاده تحصیل می باشند؟
مجاز نیستند
 
علت عدم تعلق معافیت تحصیلی بدون شرکت در کنکور (جامع علمی و کاربردی، دانشگاه آزاد، فراگیر پیام نور و دوره مجازی..؟
برابر ماده ۳۵ مشمولان دیپلمه باداشتن برگ آماده به خدمت یا برگ معافیت موقت از خدمت دوره ضرورت در آزمون ورودی یکی از دانشگاه ها یا موسسات آموزشی داخل کشور قبول شوند مشروط به نداشتن غیبت مجازبه تحصیل می باشند
 
مشمولان فارغ التحصیل مقطع کاردانی به بالا در صورت داشتن غیبت مجاز به تحصیل می باشند یا خیر؟
مجاز به تحصیل نمی باشند
 
چگونگی اخذ امریه خدمت وظیفه عمومی در سازمان ها؟
در صورت نداشتن غیبت
 
مشمولان استخدام از طریق پذیرش آزمون در دانشگاه های نظامی و انتظامی نیروهای مسلح پس از اخراج مجاز به برخورداری از معافیت تحصیلی می باشد یا خیر؟
خیر
 
شرایط درخواست معافیت تحصیلی جهت مقاطع کارشناسی به بالا در خارج از کشور چیست؟
۱- نداشتن غیبت
۲- واگذاری ودیعه
۳- دانشجوی انصرافی نبودن
 
میزان و نوع ودیعه جهت مشمولانی که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند؟
مبلغ ودیعه ۰۰۰/۰۰۰/۱۵۰ ریال است که به صورت نقدی، ضمانت نامه بانکی و یا وثیقه ملکی اخذ می شود
 
تحصیل همزمان توامان با خدمت سربازی دانشگاه پیام نور؟
از نظر وظیفه عمومی مجاز نیست
 
تحصیل همزمان در دو دانشگاه؟
مجاز نیست
 
شرایط ادامه تحصیل در مقطع دکتری تخصصی رشته های پزشکی و دامپزشکی و دندانپزشکی؟
با تائید ستاد کل و از اعضاء هیئت علمی باشد
 
معافیت تحصیلی چند بار در هر مقطع تحصیلی تعلق می گیرد؟
یکبار
 
به مشمولانی که به طور غیر مجاز از کشور خارج می شود آیا معافیت تحصیلی تعلق می گیرد یا خیر؟
تعلق نمی گیرد
 
مشمولانی که در خارج از کشور از معافیت تحصیلی برخوردارند پس از اخراج یا فراغت یا ترک تحصیل طی چه مدت بایستی خود را به سازمان وظیفه عمومی معرفی نمایند؟
یک سال
 
طلاب حوزه علمیه پس از اخراج یا انصراف مهلت معرفی به نظام وظیفه را دارند؟
چهارماه
 
مشمولان حوزه علمیه حداکثر تا چه سنی بایستی دوره مقدمات را به اتمام برسانند؟
۲۴ سالگی

امور دانشجویی موسسه آموزش عالی جاوید

    1. ارسال نظر