اخبار ویژه

ارتباط مستقیم با رییس دانشگاه
کلیه اطلاعیه های مورد نیاز دوم سال تحصیلی ۹۴-۱۳۹۳
جمعه، ۰۸ اسفند ۱۳۹۳
تسهیلات نظام وظیفه برای دانش آموختگان برتر دانشگاه ها در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری
 
 
 
اندازه متن: +  -
تعداد بازديد: 1120

 از اول فروردین ۹۴ ، دانش آموختگان برتر دانشگاه ها در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری می توانند برای ثبت نام به سامانه اطلاعاتی بنیاد ملی نخبگان به نشانی (www.soraya.bmn.ir) مراجعه کرده و مدارک درخواست شده را در سامانه بارگذاری کنند پس از بررسی نتیجه به آنها اعلام می شود.

این تسهیلات، نظام وظیفه تخصصی است که افراد واجد شرایط از سوی بنیاد ملی نخبگان به ستاد کل نیروهای مسلح معرفی می شوند با هماهنگی که با ستاد کل صورت گرفته این افراد با گذراندن یک طرح تحقیقاتی در مدت زمان، نصف زمان معمول بقیه مشمولان می توانند دوره نظام وظیفه خود را طی کنند.

معاون برنامه ریزی و نظارت بنیاد ملی نخبگان افزود: ظرفیت خاصی برای اعطای تسهیلات نظام وظیفه تخصصی در نظر گرفته شده است که به تمام افراد واجد شرایط اعطا می شود.

ثبت نام از اول فروردین ۹۴ آغاز می شود و واجدان شرایط همیشه می توانند درخواست خود را در سامانه ثبت کنند و هر کسی واجد شرایط باشد معرفی می شود.

 

مهم ترین نکات این تسهیلات به شرح زیر است:

بنیاد ملّی نخبگان براساس آیین نامة «شناسایی و پشتیبانی از دانش آموختگان برتر دانشگاهی» تسهیلات ویژه ای را برای دانش آموختگان برتر دانشگاه ها برای طیّ دورة نظام وظیفة تخصصی اعطا می کند.

۱.صرفاً دانش آموختگان دوره کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی و نیز دانشجویان دوره دکتری تخصصی که از طرح نامه رسال خود دفاع کرده و وارد مرحله پژوهش شده اند می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

تبصره: دانش آموختگان دوره دکتری حرفه ای پزشکی معادل دوره کارشناسی ارشد و دانش آموختگان دوره تخصصی پزشکی معادل دوره دکتری تخصصی محسوب می شوند.

۲. دانش آموختگان براساس امتیاز حاصل از مجموع فعالیت های نخبگانی در زمان تحصیل (و نه صرفاً داشتن مقاله) می توانند از تسهیلات نظام وظیفة تخصصی بهره مند شوند.

۳. دانش آموختگانی که حداکثر سه سال از زمان دانش آموختگی آنان گذشته باشد مجاز به استفاده از تسهیلات هستند.

۴. بررسی پرونده دانش آموختگان منوط به ثبت کامل اطلاعات متقاضی در سامانه اطلاعاتی بنیاد ملی نخبگان (www.soraya.bmn.ir) است و هیچ یک از مدارک به طور دستی تحویل نمی شود.

۵. دانش آموختگان برای نام نویسی در سامانه باید شرایط زیر را داشته باشند:

۵-۱. دانش آموختگانی که میانگین کلِ دوره کارشناسیِ آنان بیش از ۱۶، میانگین کلِ دوره کارشناسی ارشد و نیز دوره دکتری بیش از ۱۷ باشد.

۵-۲. برگزیدگان آزمون های سراسری ورود به دانشگاه (رتبه های زیر ۳۰۰ در دوره کارشناسی یا دکتری حرفه ای، رتبه های زیر ۱۰ در دوره کارشناسی ارشد و زیر ۵ در دورة دکتری تخصصی) / برگزیدگان المپیادهای ملی دانش آموزی (آموزش و پرورش) و المپیادهای ملی دانشجویی (وزارت علوم و وزارت بهداشت)

شرط ۵-۲ با شروط زیر قابل جایگزینی است:

۵-۳. مشمولان جایزه های تحصیلی بنیاد و نیز کسانی که طبق مقررات قبلی بنیاد از کمک هزینه های تحصیلی بنیاد بهره مند شده اند.

۵-۴. برگزیدگان جشنواره های بین المللی خوارزمی، بخش دانشجویی جشنواره جوان خوارزمی (بین المللی و دانشجویی)، جشنواره رازی و جشنواره فارابی

۵-۵. مخترعان برتر براساس آیین نامة شناسایی و پشتیبانی از اختراع های برگزیده

۵-۶. برگزیدگان آزمون جامع، پیش کارورزی، دستیاری و دانش نامة تخصصی در رشته های پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی

یادآوری مهم: این شروط صرفاً شرایط لازم برای بررسی پرونده است و شرط کافی، کسب امتیاز از مجموع فعالیت های نخبگانی براساس مقررات بنیاد است.

۶. باتوجه به اینکه امتیازهای دانش آموختگان به کمک نرم افزار تخصصی محاسبه می شود لازم است:

۶-۱. همة اطلاعات به طور کامل در سامانه بارگذاری شود. بدیهی است تا تکمیل نهایی اطلاعات، فرایند بررسی آغاز نمی شود.

۶-۲. زمان بررسی پرونده (از زمان تکمیل نهایی پرونده) در سامانه ۳۰ روز است و صرفاً پس از پایان این زمان، امکان پاسخگویی وجود خواهد داشت.

۷.این مقررات از ابتدای سال ۱۳۹۴ اجرا خواهد شد

 
    1. ارسال نظر